Prasa o nas i zarządzaniu

Portal nowa.scinawa.pl 2 października 2021 r.

Łącznie blisko 100 tys. zł przekaże ścinawski samorząd właścicielom i zarządcom nieruchomości zlokalizowanych na terenie miasta. Zabezpieczona wcześniej przez radnych w budżecie kwota trafi do 9 oferentów, którzy wzięli udział w tegorocznym konkursie i złożyli wnioski o wsparcie zaplanowanych przez siebie inwestycji. Wczoraj w ratuszu podpisano umowy z reprezentantami kamienic, które będą modernizowane w najbliższych miesiącach. Przedsięwzięcia dotyczą przede wszystkim wykonania nowych elewacji oraz napraw dachów. Dotychczas, dzięki pomocy finansowej gminy, udało się zrewitalizować łącznie aż 19 budynków.

więcej »


Portal nowa.scinawa.pl 7 listopada 2019 r.

Blisko 400 tysięcy złotych od gminy na remonty i modernizacje budynków mieszkalnych, mieszkalno-usługowych oraz usługowych otrzymają prywatni właściciele, spółdzielnie i wspólnoty mieszkańców, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym przez lokalny samorząd. W miniony wtorek burmistrz Krystian Kosztyła i przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie Marek Szopa wręczyli zwycięzcom symboliczne promesy, potwierdzające przyznanie środków. O wynikach konkursu pisaliśmy: TUTAJ.

więcej »


Portal www.lubin.pl 5 sierpnia 2019 r.

Mieszkańcy chcą remontować i modernizować

Pomysły zgłosiły spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty oraz prywatni właściciele posesji z gminy Ścinawa. Mieszkańcy mają głos i wiedzą, że to od nich zależy, jak będzie wyglądać ich otoczenie. W Ścinawie właśnie trwa otwarty konkurs na remont i modernizację budynków. W tegorocznej edycji wpłynęło aż 27 ofert.>/p>

więcej »


Portal www.slupsk.pl 14 grudnia 2018 r.

Wyniki konkursu pn. „Osłona z klasą”!

Rozstrzygnięto konkurs pn. „Osłona z klasą”.
Wymieniona jako pierwsza Wspólnota Mieszkaniowa Kosynierów Gdyńskich 11 w Słupsku zarządzana jest przez Centrum Zarządzania Nieruchomościami Oddział w Koszalinie Filia w Słupsku przy Drewnianej 12.

więcej »


Głos Głogowa 7 czerwca 2018 r.

649 tys. 703 zł kosztował remont czterech popegeerowskich bloków w Retkowie. Budynki wyglądają teraz nowocześnie. W ogóle nie przypominają tych z PRL-u.

O tym, że w Retkowie działał wielki prężny PGR wszyscy jeszcze pamiętają. Przecież obok parku stoją puste niszczejące obory po nim, bo w tej miejscowości była wielka hodowla bydła. Ludzie w niej pracujący, a przynajmniej duża ich część mieszkała w zbudowanych dla nich blokach.

Jak można się domyślać, od upadku PGR-ów te bloki niszczały. Przez lata niebyły remontowane, czy odnawiane. To dwa duże bloki i dwa mniejsze budynki, a do tego jeden zabytkowy, którymi przez lata administrowała spółdzielnia mieszkaniowa.

więcej »


Wspólnota Mieszkaniowa 4/2018

Tanie zarządzanie - czy to się w ogóle opłaca?

Czy tani zarządca to dobry zarządca? Skoro póki co utrzymuje się na polskim rynku nieruchomości stawka 60-70gr/ m2 p.u, bo za mniejsze pieniądze firmy nie są w stanie rzetelnie wywiązywać się z obowiązków, to czego można się spodziewać po zarządcy proponującym połowę tej stawki?

więcej »


Panorama Legnicka 20 czerwca 2017 r.

Lubin: Ocieplą budynki, odnowią elewację, wymienią drzwi i okna. To da oszczędności. Niebawem ruszy remont bloków mieszkalnych

Ponad 4 miliony złotych przeznaczy w tym roku Centrum Zarządzania Nieruchomościami w Lubinie na remont bloków w stolicy zagłębia miedziowego, w Chocianowie oraz w Retkowie niedaleko pod Głogowem. Pieniądze te pochodzą z funduszy unijnych. Wskazana kwota, to niemal 85 procent wydatków planowanych na termomodemizację.

więcej »


Kurier Legnicki 26 stycznia 2017 r.

Na kłopoty lokatora... szkolenie CZN

Nieznajomość prawa nie zwalnia od poniesienia kary, aby jednak tej zasadzie zapobiec w praktyce – Centrum Zarządzania Nieruchomościami przeprowadziło specjalne szkolenia dla członków zarządów wspólnot w całym kraju. Także w Legnicy, gdzie zajmuje się administracją wspólnot mieszkaniowych. – Jako profesjonalny zarządca nieruchomości podjęliśmy się zadania, by członków zarządów wspólnot które nawiązały z nami współpracę, uprzedzić na co muszą w najbliższym czasie zwrócić uwagę, by nie ponieść osobistej odpowiedzialności za zaniechania lub błędne decyzje – informuje Maciej Kempa, Prezes Zarządu CZN.

więcej »


Głos Dziennik Pomorza 17 stycznia 2017 r.

Wspólnoty mieszkaniowe w obliczu sporych zmian w tym i przyszłym roku

Nowe przepisy każą wspólnotom mieszkaniowym przygotować się między innymi na zwiększenie wydatków - mówią w Centrum Zarządzania Nieruchomościami w Koszalinie.

Jako profesjonalny zarządca podjęliśmy się zadania, by członków zarządów wspólnot, które nawiązały z nami współpracę, przygotować na to, na co muszą w najbliższym czasie zwrócić uwagę, by nie ponieść osobistej odpowiedzialności za zaniechania lub błędne decyzje - tłumaczy Maciej Kempa, prezes CZN, spółki zarządzającej w Koszalinie, ale także w całej Polsce, wieloma wspólnotami mieszkaniowymi.

więcej »


Wspólnota Mieszkaniowa 6/2016

Dzielenie wynagrodzenia zarządcy na lokale TO RYZYKOWNY ZWYCZAJ

Przedstawiamy polemikę Jacka Wołkowieckiego, dyrektora Oddziału Koszalin Centrum Zarządzania Nieruchomościami Sp. z o.o, z Piotrem M. Ochmanem, autorem artykułu „Jak kalkulować wynagrodzenie zarządcy?” (nr 4/2016„Wspólnoty Mieszkaniowej”). Polecamy lekturę artykułu, bo to interesująca wymiana poglądów, dotycząca ważnej i bardzo wrażliwej kwestii w obszarze zarządzania nieruchomościami.

więcej »


Głos Pomorza 17 marca 2016 r.

Zarządcy z Koszalina odkryli błędy w opłatach w Słupsku

Opłata za zarząd nieruchomościami nie powinna być stała - przekonuje koszalińska firma. I powołuje się na wyrok słupskiego sądu. Kierownictwo koszalińskiego oddziału Centrum Zarządzania Nieruchomościami, które niedawno weszło do Słupska, alarmuje, że miejscowi zarządcy źle naliczają swoje wynagrodzenie

więcej »


Wiadomości Lubińskie 6 grudnia 2007 r.

Termomodernizacja dla każdego

Wspólnoty mieszkaniowe nie wykorzystują możliwości, jakie daje premia termomodernizacyjna. Powód? Obawa przed formalnościami.

więcej »


Nowa Gazeta Lubińska 21 lutego 2007 r.

Obrachunki

Pierwszy kwartał każdego roku, to gorący okres dla zarządców wspólnot mieszkaniowych. Zgodnie bowiem z ustawą o własności lokali, do końca marca mają oni obowiązek przedstawienia właścicielom lokali roliczenia z dwunastu miesięcy swojej pracy. Redakcja rozmawia w tej sprawie z Robertem Kołodziejem - dyrektorem lubińskiego oddziału Centrum Zarządzania Nieruchomościami.

więcej »


Głos Koszaliński 20 stycznia 2007 r.

Przymus, jeśli nie ma wyjścia

Wykonawca wpadł w poważne kłopoty finansowe. Sąd ogłosił jego upadłość. Prezes zniknął. A ludzie, którzy zapłacili mu za mieszkania, zostali tylko z kilkoma gołymi ścianami. Dziś powoli mogą zacząć oddychać normalnie. Obiekt straszył przez kilka lat. Ale wreszcie sąd wybrał dla niego zarządcę przymusowego. I stał się mały cud - budynek jest już prawie gotowy do zamieszkania.

więcej »


Głos Koszaliński 3 czerwca 2005 r.

Młyński pasaż handlowy

Szarobury budynek przy ul. Młyńskiej w Koszalinie odżyje. Obiekt znajdujący się blisko centrum miasta, zostanie w końcu doprowadzony do porządku...

więcej »


Głos Pomorza 27-29 lutego 2004 r.

Sami sobie rządzą

Czynsz mniejszy o połowę, plan remontów ustalany przez mieszkańców, usterki usuwane na bieżąco - tak działa jedna z koszalińskich wspólnot administrowana przez prywatnego zarządcę. Ponad 500 koszalińskich wspólnot niebawem stanie przed wyborem nowego zarządcy.

więcej »


Głos Koszaliński 18 sierpnia 2003 r.

Nieruchomość poszukuje zarządcy

Członkowie wspólnot muszą więc teraz sami znaleźć kogoś, kto ma administrować ich domami. Do wyboru jest kilka możliwości - zarządcą może być m.in. osoba fizyczna posiadająca odpowiednią licencję albo firma, która takich licencjonowanych zarządców zatrudnia.

więcej »


Konkrety nr 11 z 13 marca 2003 r.

Pod wspólnym dachem

Jeżeli wykupiłeś mieszkanie w budynku komunalnym, jesteś jego właścicielem, to automatycznie mieszkasz we wspólnocie mieszkaniowej. Jest tak bez względu na to, czy tego chcesz czy nie. Bo wspólnota mieszkaniowa powstaje z mocy prawa wszędzie tam, gdzie w budynku jest co najmniej dwóch wyodrębnionych właścicieli.

Według szacunków Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, niebawem w Legnicy blisko połowa komunalnych zasobów mieszkaniowych stanie się własnością prywatną.

więcej »


Gazeta Wrocławska 21-22 września 2002 r.

W końcu u siebie

Czuli się oszukiwani. Teraz wzięli sprawy w swoje ręce.

Zmieniając zarządcę zaoszczędziliśmy na wydatkach ponad 30 procent kosztów utrzymania wspólnoty - mówi Bronisław Gołas, prezes wspólnoty. - Przede wszystkim dzięki wynegocjowanej niższej cenie za administrowanie o 33 procent oraz utworzeniu funduszu remontowego mogliśmy wymienić wodomierze, wymalować klatki schodowe, wyremontować wiatrołapy, wymienić drzwi wejściowe budynków oraz domofony poszczególnym lokatorom - dodaje Bronisław Gołas. - Teraz żyjemy jak ludzie Jest ładnie, czysto i bezpieczniej.

więcej »