Portal nowa.scinawa.pl 7 listopada 2019 r.


Burmistrz i Przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie wręczają Zastępcy Dyrektora CZN, Mateuszowi Grudzińskiemu aż 6 promes na nagrody na remonty i modernizacje budynków zarządzanych przez CZN o łącznej wartości 125.031,25 zł

Zwycięzcy otrzymali promesy i podpisali umowy

Blisko 400 tysięcy złotych od gminy na remonty i modernizacje budynków mieszkalnych, mieszkalno-usługowych oraz usługowych otrzymają prywatni właściciele, spółdzielnie i wspólnoty mieszkańców, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym przez lokalny samorząd. W miniony wtorek burmistrz Krystian Kosztyła i przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie Marek Szopa wręczyli zwycięzcom symboliczne promesy, potwierdzające przyznanie środków. O wynikach konkursu pisaliśmy: TUTAJ.

W konkursie wystartowali oferenci, którzy chcą dokonywać remontów swoich obiektów, przy okazji poprawiając i upiększając przestrzeń publiczną. Wsparcie uzyskane z gminy pozwala dokonywać kosztownych napraw, które przekładają się na komfort życia mieszkańców, a przeznaczone przez samorząd środki stanowią ważny procent w skali prowadzonych inwestycji.

– Wsparcie od Gminy Ścinawa w zakresie remontów jest dla naszej wspólnoty bardzo odczuwalne. Zgłoszone do konkursu budynki nie są stosunkowo duże, ponieważ mieszka w nich po 5-6 rodzin, natomiast ich dachy są już sporych rozmiarów. Koszt remontu każdego dachu waha się w granicach 60-80 tysięcy złotych i jest to bardzo duża suma dla małej wspólnoty lokatorów. Można powiedzieć, że gmina sfinansuje połowę remontu dachu każdej nieruchomości, którą zgłosiliśmy do konkursu – podkreśla Tomasz Tylak, prezes zarządu Ścinawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, który reprezentował m.in. mieszkańców budynku przy ulicy Przyjaciół Żołnierza 1. – Wiem, że planowany jest kolejny konkurs w przyszłym roku i na pewno zgłosimy nasze wspólnoty, bo obszarów do modernizacji budynków jest sporo – dodaje szef spółdzielni.

Sama procedura konkursowa i wymagania wobec oferentów nie są trudne i czasochłonne. – Udział w konkursie nie jest skomplikowany, wszystko jest do przejścia. Trzeba przygotować dokumenty, przeprowadzić własną kalkulację, wykazać trochę inicjatywy. Spełnienie wszelkich kryteriów nie zajęło mi dużo czasu, zachęcam do aktywności kolejnych mieszkańców. Każdy, przy odrobinie własnego zaangażowania, może otrzymać pomoc od gminy, a swoim remontem wpłynąć na poprawę wizerunku miasta, czy wsi – mówi Michał Siwak, który otrzymał nagrodę.

O konkursie organizowanym przez Gminę Ścinawa można było również posłuchać w Radiu Plus: TUTAJ.

Uwaga: zgodnie z podpisanymi umowami wypłata przyznanej kwoty nastąpi w terminie 21 dni od przedłożenia w Urzędzie Miasta i Gminy Ścinawa faktur/rachunków za wykonane prace.

Źródło: nowa.scinawa.pl